neděle 6. září 2009

Slovensko - Česko 2:2

Bohužel, neporazili jsme včera Slováky a postup na MS 2010 do JAR už nevidím moc nadějně. Hrál se koukatelný fotbal, naši se snažili. Slováci byli rychlí jako blesk a velmi dobře si přihrávali.

Nastoupili jsme bez Rosického, který byl na tribuně, a na první poločas byl v útoku Jan Koller. Ve druhém poločase, kdy padly všechny branky zápasu, ho vystřídal Milan Baroš. Tah s Kollerem nevyšel, ale asi se nelze zlobit na Ivana Haška, že ho vyzkoušel. Příchod Baroše na hřiště se ovšem ukázal být velkým plusem, stejně jako vystřídání Jarolíma Necidem, který pak založil naši první gólovou akci.

Rozhodující okamžik zápasu nastal, když za stavu 1:1 náš Plašil, jeden z nejlepších hráčů na hřišti, bohužel udělal vyloženě nešťastný faul a Slováci dali z penalty druhý gól. My jsme pak nakonec vyrovnali, ale na vítězství už nezbýval čas. Slováci dokazovali celý zápas, proč vedou tabulku; moc rád jsem viděl hrát mladého Weisse, opravdu skvělý hráč. Ve středu v 17:00 hostíme u nás doma San Marino.